ÇEHAYDER Sahipsiz Hayvan Çalıştayı’na Katıldı

ÇEHAYDER Sahipsiz Hayvan Çalıştayı’na Katıldı

Antalya’da “Sahipsiz Hayvan Çalıştayı” düzenlendi. Kentteki sahipsiz hayvanlara ilişkin sorunları tespit etmek ve kamuoyunda farkındalık oluşturarak işbirliği çalışmalarını desteklemek amacıyla ASAT Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Sahipsiz Hayvan Çalıştayı“na TÜKONFED bileşenlerinden ÇEHAYDER (Çevre ve Hayvan Dostları Derneği) de katılarak destek verdi.

ÇEHAYDER temsilen Yönetim Kurulu üyeleri Başkan Gamze BENZER, Emel ÖZGÜR ve Bilgi ÜKE etkinliğe katıldı.

Çalıştay’da konuşma yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Muhittin Böcek; “Dünyanın tüm canlıların ortak yaşam alanı olduğunu, şehirleşmenin hayvanlar açısından getirdiği zor koşullar oluşturduğunu, artan hayvan kazaları ve hayvanlara uygulanan şiddetin uyum konusunda sorunları arttırdığını” söyledi.

Böcek, 1300 köpek ve 700 kedi kapasitesine sahip belediyeye ait Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi‘nde 3 ameliyathane ve 7 klinikle 7/24 hizmet verdiklerini kaydetti.

Çalıştay’da, Antalya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Veteriner Hekim Murat Karabayoğlu, Doğa Koruma Milli Parklar Antalya Şube Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Erol Karacan, Antalya Barosu adına avukat Ilgaz Ayça Yaz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesinden öğretim görevlisi Prof. Dr. Ali Reha Ağaoğlu, Antalya Tarım  Orman İl Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Özlem Çağırıcı Armut ve Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Antalya Temsilcisi Sevda Kıraç da sahipsiz hayvanların neden olduğu sorunlara ilişkin açıklamalar da bulundular.

Etkinlikte, sokakta yasayan can dostlarımız için mama kapları, mamalar, anahtarlık ve magnet afişler dağıtıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*